Bitkisel Atıklarda Kompost Hızlandırıcı

Türkiye ve yurt dışında gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar göstermiştirki, bitkisel menşeili atıklar çürütüldüğünde hayvan gübresi ile aynı kalitede gübre elde edilebilmektedir. Çinde 3000 yıldır geleneksel olarak uygulana gelen bitkisel kompost, hem çok iyi bir bitki yetiştirme toprağıdır hem de hayvan gübresine kıyasla hammadde kaynağına erişimi daha kolay olduğu için ekonomiktir.

Özellikle ülkemiz yerel yönetimlerinin en önemli sorunlarından biri budama ve organik çöp atıklarının geri kazanımı konusudur. Phonus Bioenzim Ürünleri olarak 2 yıl süren çalışmalar neticesinde denemelerini gerçekleştirdiğimiz Green Compost B2+ ürünümüz bitkisel ve organik atıkların çok kısa bir süre zarfında çürütülmesini ve yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlamaktadır.

Bitkisel ve organik çöp atıklarının geri kazanımı ve kompost yapımı ile ilgili proje bazlı çalışmalarımız hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Özel ve/veya  kamu kaynaklı projelerde; atıkların toplanmasından, makina ve ekipman seçimi, tesisin işletimi ve kompost üretiminin sonuna kadar tüm aşamalarda süreç bazlı danışmanlık hizmetlerimiz ve tecrübeli ekibimiz ile her daim çözüm ortağınız olarak yanınızdayız…

Green Compost B2+

compost

Green Compost B2+

IMG_0771

Benzer Çözümlerimiz

Back to Top