Hakkımızda

Phonus Ltd. 2009 yılında yönetim danışmanlığı ve kurumsal hizmetler şirketi olarak İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğumuz günden itibaren hem yurtiçi hem yurtdışında bir çok başarılı projeye imza attık.

2011 yılında biyoteknoloji sektöründe faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz, çevre teknolojileri ve atık yönetimi alanında yürüttüğü proje bazlı çalışmalar ile sektöründe öncü olmayı hedeflemiştir. Özellikle organik atıkların geri kazanımı ve gübre üretimi ile ilgili kamu ve üniversite ortaklı yürüttüğümüz saha projelerini yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ortaklıkları ile hayata geçirerek mikro-model kompost tesisi kavramını gerçeğe dönüştürdük. Ülkemizin her bir köşesinde organik atıkların doğru kompostlama teknolojileri ile geri kazanılmasını sağlayacak projeler ile katma değerli, çevreci ve yenilikçi bir ekonomi yaratmayı öncelikli görevimiz olarak görüyoruz.

Mart 2013 tarihinde Phonus Ltd., sektörünün liderleri arasında bulunan Fransız biyoteknoloji şirketi BIOVITIS SA ile Türkiye ve komşu ülkeleri de içeren distrübitörlük anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşma ile çevre teknolojileri alanında verdiğimiz hizmetlerimize endüstriyel ve evsel atık arıtma tesislerinde arıtma optimizasyonu, şirketimiz ürün yelpazesi içine katılmıştır. Fungal teknoloji uygulamalarında dünyada sayılı şirketlerden biri olan BIOVITIS’in ürün portföyünde bulunan yeni ve gelişmiş çevre teknolojileri, mevcut ürün ve hizmetlerimizi daha da geliştirilmiştir.

Phonus Ltd. 2013 yılında mikroalgler ile yürüttüğü ortak ar-ge çalışmaları ile de yerli mikrobiyel gübre üretimi konusunda da önemli adımlar atmıştır. Bu alanda yapılacak öncü çalışmalar tarım sektörüne önemli hizmetler sunmakla birlikte ülkemizin biyoteknoloji sektöründeki rekabet gücünü dünya ölçeğinde güçlendirecektir.


Kuruluşumuzdan beri sürdürülebilir ve innovatif çözümler sunmaya odaklanan şirketimiz her geçen gün çalışmalarına bir yenisini ekleyerek yoluna devam etmektedir…

Phonus

phonuslogo

Biovitis SA

biovitis2
Back to Top